Giełda Tekstów serwis dla copywriterów. Jak pomyślnie sprzedać gotowe teksty?

Giełda Tekstów – serwis dla copywriterów. Jak pomyślnie sprzedać gotowe teksty?

Jeśli od pewnego czasu zajmujesz się copywritingiem, być może skupiasz się na budowaniu portfolio. Szlifujesz swoje pisarskie umiejętności. Chcesz zmonetyzować swoją pasję i rozglądasz się za idealną dla siebie opcją. Czy wiesz, że w przestrzeni online istnieje miejsce, gdzie możesz sprzedawać treści napisane do szuflady? Możesz także pozyskiwać zlecenia na nowe teksty i w ten sposób inwestować w swój rozwój.

Poznaj platformę, która umożliwia wystawianie prac autorskich i ułatwia kontakt na linii copywriter-klient. Sprawdź, jak działa Giełda Tekstów i zdecyduj, czy warto dołączyć do internetowej bazy autorów giełdy.

Czym jest Giełda Tekstów?

Wśród dostępnych w sieci portali dla copywriterów Giełda Tekstów się wyróżnia. Oprócz pełnienia roli pośrednika między pisarzem a klientem przy realizacji zleceń umożliwia autorom sprzedaż własnych tekstów o dowolnej tematyce. Klienci kupują gotowe artykuły z interesujących ich kategorii tematycznych lub zlecają copywriterom określone zamówienia.

Za pośrednictwo w transakcji giełda pobiera prowizję. Nalicza także i odprowadza właściwy podatek.  

Na Giełdzie Tekstów funkcjonuje status Super Autora. Otrzymuje go użytkownik z dużym doświadczeniem w tworzeniu treści na giełdzie, który spełnił określone przez administrację warunki: 

 • wystawił minimum 50 tekstów na sprzedaż,
 • ma na koncie co najmniej 20 poprawnie zrealizowanych zleceń,
 • nie odnotował żadnej reklamacji w ciągu ostatnich 30 dni,
 • jest zarejestrowany na giełdzie przynajmniej od roku.

Jakie korzyści daje ten status? Super Autor otrzymuje:

 • wyróżnienie swoich treści w wyszukiwarce, 
 • dostęp do wyselekcjonowanych zleceń, 
 • akceptację tekstów bez czekania na zgodę moderatora,
 • możliwość przedłużenia czasu realizacji zlecenia o 20 minut.

Dowiedz się, jakie kroki musisz wykonać, aby móc zacząć działać na giełdzie.

giełda tekstów

Jak zarejestrować się na Giełdzie Tekstów?

Jeśli chcesz dołączyć do grona autorów giełdy, musisz założyć konto na portalu. Obecnie jest tam zarejestrowanych 50 tysięcy użytkowników. W 2021 roku wprowadzono ograniczenia i proces rejestracji znacznie się wydłużył. Na stronie serwisu przy formularzu zgłoszeniowym wyświetla się informacja, że w wyniku wprowadzenia nowych zmian prawnych otwarta rejestracja została zawieszona. Aby założyć konto, wymagany jest kontakt mailowy z giełdą i przesłanie próbki swoich tekstów. Miesięcznie administratorzy zakładają konta dla 10 najlepszych copywriterów. 

Jak działa Giełda Tekstów?

Strona gieldatekstow.pl to obszerna baza artykułów budowana przez copywriterów. Korzystający z niej klienci wybierają treści, których w danym momencie potrzebują. Biorą pod uwagę zastosowane w tekście słowa kluczowe lub przeszukują określone kategorie. Na platformie są również dostępne zlecenia z konkretnymi wymogami i stawką za 1000 znaków ze spacjami, które określa zleceniodawca.

Można realizować dwa rodzaje zleceń: 

 • szybkie – oznaczone ikonką zegarka, które możesz zacząć realizować od razu,
 • otwarte – do których możesz dodać ofertę, a następnie czekać na decyzję zleceniodawcy. Jeśli będzie pozytywna, to po otrzymaniu informacji na maila możesz przystąpić do realizacji zamówienia.

Jeśli Twoje teksty zrobią wrażenie na zamawiającym, możliwe jest nawiązanie dłuższej współpracy.

Jeżeli korzystasz z portalu pierwszy raz, możesz mieć problem z określeniem, których tematów warto się podjąć. Gdzie konkurencja jest największa? Jak trafić w niszę albo jak długi powinien być tekst? Bez obaw. Na stronie znajdziesz podpowiedzi. Dowiesz się, które tematy są najbardziej popularne. Znajdziesz metodę ustalania stawek i wymagania. Zanim przystąpisz do pisania, warto zapoznać się z wytycznymi oraz obliczyć kwotę, jaką wygenerujesz za tekst. Pamiętaj, że na stronie prezentowane są ceny brutto. 

Jakie artykuły tworzyć, aby więcej zarabiać na Giełdzie Tekstów?

W serwisie są dostępne statystyki, dzięki którym dowiesz się, jakie tematy oraz rodzaje tekstów są przeważnie wybierane przez klientów. Możesz sprawdzić, które treści są najczęściej kupowane według widełek cenowych w przeliczeniu na jedno słowo. Na przykład content w przedziale 1000-2000 zzs jest wybierany częściej niż ten powyżej 4000 zzs.  

Które tematy są najbardziej rozchwytywane? Zerknij na statystyki dostępne na stronie. Jeśli odnajdujesz się w specjalizacjach takich jak:

 • biznes i ekonomia,
 • nieruchomości,
 • finanse i bankowość,
 • medycyna i zdrowie,
 • wnętrza,
 • moda i uroda,
 • praca,
 • transport i motoryzacja,

to masz sporą szansę na sprzedaż i stały zarobek. Oczywiście, o ile dane teksty będą unikalne i będą spełniać wymogi SEO. 

Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej, których tekstów w bazie jest najmniej i na które jest największe zapotrzebowanie. Na podstawie dostępnych na stronie wykresów decyduj, czy podejmowanie się danego tematu ma sens. Uzupełniaj regularnie bazę tekstów na sprzedaż i wyciągaj jak najwięcej profitów.

giełda tekstów - kategorie
Kategorie na gieldatekstow.pl

Jak wstawić tekst na stronę gieldatekstow.pl?

Masz już konto na Giełdzie Tekstów i planujesz po raz pierwszy umieścić swoją treść w bazie? Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę Twoja sprzedaż, następnie wybierzesz Twoje artykuły. Przejdź do właściwej sekcji, aby dodać swoją treść. Zanim przekopiujesz tekst, musisz uzupełnić podstawowe informacje:

 • tytuł – jeśli będzie angażujący, to zwróci uwagę kupującego,
 • słowa kluczowe, które zostały użyte w tekście. Postaraj się wprowadzić ich jak najwięcej. Na ich podstawie klient dotrze do Twojego contentu. 
 • język, w którym tekst został napisany,
 • właściwą kategorię – możesz wybrać maksymalnie 3,
 • rodzaj treści – określ, czy jest to precel, tekst zapleczowy, opis katalogu lub produktu, artykuł czy wpis blogowy,
 • cenę Twojego artykułu, którą podajesz w punktach (1 pkt = 1 zł netto bez VAT).

Po uzupełnieniu informacji wklej we właściwe pole treść. Minimalna ilość to 1000 zzs, a maksymalna 15 000 zzs. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku prześlesz tekst do weryfikacji. Zostanie sprawdzona jego jakość oraz unikalność. Kiedy moderator go zaakceptuje, Twój tekst zostanie udostępniony do sprzedaży.

Giełda Tekstów - Jak dodać artykuł
Giełda Tekstów – Jak dodać artykuł, Źródło

Giełda Tekstów serwis dla copywriterów. Podsumowanie

Ten poradnik miał Ci pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy warto zainwestować swój czas i umiejętności, aby tworzyć dla Giełdy Tekstów. Masz zamiar wystawić tam swoje autorskie treści? A może od pewnego czasu udaje Ci się regularnie zarabiać na pisaniu za pośrednictwem portalu? Daj znać w komentarzu. Twoja opinia będzie pomocna dla innych copywriterów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments